Domov > Noviny > Obsah
Kategória produktu

Rozdiel medzi želatín a studený Zahang

Wuxi Puxin Machinery Factory | Updated: May 24, 2017

Valcované za tepla a valcované za studena ako najpopulárnejšie na trhu dva druhy metód spracovania ocele, veľké množstvo výrobcov ocele používajú, dve technológie spracovania ocele na konci, aký je rozdiel?
I. Valcovanie za studena
Studené valcovanie sa vzťahuje na studený výkres, Leng, studené, atď v izbovej teplote, spracovanie ocele alebo oceľové pásy do rôznych tvarov, trh je veľmi populárny studená ťahať ploché ocele, studené ťahané ploché ocele výrobcovia sú tiež veľmi veľa ,
Výhody: Válcovanie za studena môže robiť výrobok rýchlym prototypom, vysokým výkonom a proces nepoškodí povlak, môže byť vyrobený v rôznych tvaroch prierezu, prispôsobiť sa použitiu podmienok; Oceľ valcovaná za studena môže spôsobiť veľkú plastickú deformáciu, čím sa zlepší medza výstuže ocele.
Nevýhoda: Hoci v procese tvarovania nie je žiadna tepelná plasticita, ale reziduálne napätie je stále v úseku, bude to mať vplyv na celkový a lokálny výkyv ocele. Oceľ valcovaná za studena je zvyčajne otváracia časť, takže voľné torzenie úseku je nízke, keď vonkajšia sila je náchylná na krútenie a pod tlakom bude náchylná na ohýbanie vzpierania, samotná oceľ má zlú torznú účinnosť; Po vytvorení ocele valcovanej za studena nedochádza k zahusťovaniu spoja dosky, takže miestna tolerancia ocele je nízka.
II. Valcovanie za tepla
Výhody: Oceľ môže byť hlboko poškodená, chyba mikroštruktúry je eliminovaná, mikroštruktúra ocele je zhutnená a mechanické vlastnosti sú vylepšené. Tento druh zlepšenia sa prejavuje hlavne pozdĺž smeru výroby, že oceľ v určitej miere nebude úplne rovnaká. Trhliny a bubliny vytvorené počas odlievania sa tiež odstraňujú pri vysokých teplotách.
Nevýhoda: Po valcovaní za tepla sa oceľové vnútorné nekovové vložky vylisujú do tenkých plátkov, čo vedie k fenoménu delaminácie, delaminácia môže spôsobiť zrážanie ocele v dôsledku zrážania, keď dôjde k trhaniu; Zvyškové napätie je spôsobené nerovnomerným chladom, čo spôsobuje deformáciu ocele, znižuje stabilitu a do určitej miery znižuje únavovú odolnosť.
Po tretie rozdiely valcované za tepla a za studena:
(1) Oceľový profil valcovania za studena umožňuje lokálne vybočenie, ktoré môže plne využívať nosnosť ložiska;
(2) Zvyškové napätie z ocele valcovanej za tepla a studenej La Chang na oceli je iné, takže je veľký rozdiel v rozdelení úseku. Zvyškové namáhanie za studena je hlavne zakrivené a valcovanie za tepla je prevažne typu filmu.
(3) Voľné krútenie z ocele valcovanej za tepla je vyššie ako u ocele ťahanej za studena, takže torzná výkonnosť ocele valcovanej za tepla je lepšia ako u ocele valcovanej za studena.

Produkty
Sériová séria
Vyrovnávacie série
Ploché oceľové série
Navíjač cievky
Kontaktujte nás
Tel: + 86-510-83208381
Mob: + 86-13951579100
Pridať: 76 # Qianluo zaťaženie, okres Huishan,
Wuxi, Jiangsu, Čína
E-mail: wxpx0510@163.com
Vyšetrovanie